Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2021
Foreningen Glarborgen onsdag, den 16. juni 2021, kl. 19.00 i Øland Medborgerhus,
med dagsorden ifølge vedtægterne.
Eventuelle forslag til behandling på generalforsamlingen, jvf. vedtægternes punkt 5, skal være bestyrelsen i hænde senest den 8. juni 2021.
Evt. afstemninger i henhold til vedtægterne.
Efter div. restriktioner grundet Corona er vi nu igen i stand til at samles – naturligvis under hensyntagen til de retningslinjer der vil være gældende på tidspunktet for afholdelse af generalforsamlingen. Hvilket også betyder at Coronapas skal kunne forevises
Vi håber naturligvis at mange vil møde frem, men i år vil vi meget gerne have tilmelding på forhånd til: foreningen.Glarborgen@gmail.com.
Der vil blive serveret øl/vand, kaffe the og hjemmebag.
Vi glæder os til at se jer.
f. Foreningen Glarborgen
Peter Kvist
Hvis du ikke er medlem af Foreningen Glarborgen, kan du blive det ved at sende en besked til foreningen.Glarborgen@gmail.com. Og senest 5 dage før generalforsamlingen have indbetalt medlemskontingent.
Dagsorden-generalforsamling-2021